Metamorfozy

Kompozycja hybrydowa

przed
po

Pacjent lat 60, przybył do naszego gabinetu za namową swojej żony, aby poprawić swój uśmiech. Z racji sporego lęku przed leczeniem stomatologicznym obawiał się całej procedury metamorfozy uśmiechu i poszczególnych wizyt. Finalnie udało się wykonać hybrydową pracę polegającą na połączeniu koron na własnych zębach i na wszczepionych wcześniej implantach. Efekt okazał się spektakularny, a pacjent i jego żona nie kryli ogromnej radości 🙂

10 lat mniej

przed
po

Pacjent lat 46, zgłosił się do nas w celu poprawy swojego uśmiechu „jeżeli jest to w ogóle możliwe”. Na zdjęciu „przed” widać nieestetyczne korony zębów z przebarwieniami i nieszczelnymi wypełnieniami. Zaproponowaliśmy 12 pełnoceramicznych koron i mosty wykonane w technice cyfrowej, podczas zaledwie dwóch wizyt. Po oddaniu koron, pacjent był niezwykle szczęśliwy; jakby ubyło mu z 10 lat, kiedy się uśmiecha 🙂 Uwielbiamy takie metamorfozy!

Korony cyrkonowe

przed
po

Pacjentka, lat 45, zgłosiła się do nas celem całkowitej zmiany uśmiechu. Zawsze nie podobały jej się własne zęby i już od dawna planowała coś zmienić. Wykonaliśmy 10 koron cyrkonowych w łuku górnym z estetycznym licowaniem od strony wargowej. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania!

Bez leczenia ortodontycznego

przed
po

Pacjentka, lat 35, postanowiła zmienić swoje życie zaczynając od białego uśmiechu. Wiele razy słyszała o leczeniu ortodontycznym, ale nie chciała się na nie zdecydować. Wykonaliśmy 10 cyfrowych koron cyrkonowych w łuku górnym zmieniając całkowicie i spektakularnie oblicze całej twarzy. Pacjentka nie spodziewała się takiego efektu i pokochała siebie na nowo.

Połączenie medycyny estetycznej, periodontologii i protetyki

przed
po

Pacjentka, lat 39, postanowiła zająć się własnym uśmiechem i porozmawiać co można z nim zrobić. Ogromna złożoność tej metamorfozy polegała na łączeniu medycyny estetycznej, periodontologii i protetyki, krok po kroku. W pierwszej fazie zastosowaliśmy botox, aby zmniejszyć dynamikę wargi górnej. Następnie wykonaliśmy laserową korektę dziąseł, aby stworzyć odpowiednie proporcje uśmiechu. Finalnie wykonaliśmy dwie korony protetyczne na jedynki, usuwając starą nienaturalnie brzydka koronę prawej jedynki. Efekt tak spektakularnego przypadku, proszę, oceńcie sami.

Jak się uśmiechnąć, aby nie pokazać zębów [?]

przed
po

Pacjent, lat 27, z racji pracy w TV postanowił popracować nad swoim uśmiechem. „Zawsze wiem jak się uśmiechnąć, aby nie pokazać zębów” – to stwierdzenie usłyszeliśmy podczas konsultacji. Ów przypadek był wymagający, ponieważ nie było zawiązka dwójki. Wykonaliśmy analizę czynnościową żucia i uśmiechu i stworzyliśmy pracę protetyczną, która składała się z mostu i koron porcelanowych. Efekt naturalnego uśmiechu został osiągnięty, a nasz Pacjent może rozwijać swoją karierę zawodową.

„Jest dokładnie taki o jakim marzyłam”

przed
po

Pacjentka, lat 59, jest niezwykłą ciepła i pozytywną osobą. Jednak nie mogła się w pełni uśmiechać ze względu na swoje brzydkie, różnobarwne i krzywe zęby. Zgłosiła się do naszej kliniki celem zmiany całego uśmiechu. Przez braki w uzębieniu górnego łuku musieliśmy zastosować korony i mosty pełnoceramiczne, aby odtworzyć 12 pięknych zębów. „Jest dokładnie taki o jakim marzyłam” – usłyszeliśmy.

Bonding + szyny estetyczne

przed
po

Pacjent, lat 32, zgłosił się do kliniki celem stworzenia uśmiechu. Nie chciał szlifować zębów i nigdy nie miał problemów z zębami. W badaniu obecne liczne starcia zębów przednich. Zastosowano technikę bondingu z wykorzystaniem szyn estetycznych i estetycznego kompozytu na 8 zębach w łuku górnym. Dzięki czemu kształt i kolor zębów zmienił oblicze uśmiechu. Pacjent uśmiecha się teraz od ucha do ucha.

Efekt śnieżnobiałych zębów

przed
po

Pacjentka, lat 48, dzięki namowom koleżanki postanowiła porozmawiać o swoim uśmiechu. W czasie całego swojego życia od lekarzy słyszała, że nie za bardzo da się coś poprawić w jej uśmiechu. Zbyt dużo wypełnień wielobarwnych psuło całą estetykę twarzy ładnej kobiety. Postanowiliśmy temu zaradzić i wykonaliśmy 12 porcelanowych białych koron, aby stworzyć uśmiech o jakim pacjentka marzyła całe życie. Efekt śnieżnobiałych zębów został osiągnięty, a pacjentka opuściła klinikę niezwykle szczęśliwa.

10 pełnoceramicznych licówek i koron

przed
po

Pacjentka, lat 53, wiele uwagi poświęca ludziom i kontakt z drugim człowiekiem jest dla niej bardzo ważny. Stwierdziła, że aby podobać się sobie i mieć dobry odbiór kiedy rozmawia z wieloma osobami musi coś zrobić z uśmiechem. Wykonaliśmy 10 pełnoceramicznych licówek i koron tworząc piękny, naturalny uśmiech. Pacjentka wzruszyła się, kiedy spojrzała na siebie w lustrze.

„Dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej?”

przed
po

Pacjentka, lat 63, zgłosiła się do nas celem wymiany starych koron i mostów, które straciły szczelność i estetykę. Pani od zawsze twierdziła, że nie podobała jej się ta praca i koniecznie chciała ją zmienić. Po usunięciu starych koron i mostów oraz przygotowaniu zębów zachowawczo, zastosowaliśmy korony i mosty pełnoceramiczne wykonane cyfrowo. Pacjentka niezwykle zadowolona i szczęśliwa opuściła nasze mury zadając sobie pytanie „Dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej?”.

Wymiana koron + efekt mocnej bieli

przed
po

Pacjentka, lat 48, spotkała się z nami w klinice aby usunąć stare korony, które były nieszczelne i wyglądały nienaturalnie. Po wstępnej diagnozie, higienizacji usunęliśmy stare korony metalowe zastępując je białymi, cyfrowymi koronami cyrkonowymi. Efekt mocnej bieli był dla pacjentki priorytetem, a dodatkowo zastosowaliśmy tzw. mamelony na brzegach zębów przednich, aby odmłodzić pacjentkę. Szczery i radosny uśmiech to dla nas najwyższa nagroda.

Jednak z przerwą między jedynkami

przed
po

Pacjentka, lat 60, przyleciała do nas ze Skandynawii, aby zmienić oblicze swojego uśmiechu. Pani ma szeroką linie uśmiechu i charakterystyczną przerwę miedzy jedynkami. Uznaliśmy, że zmniejszamy tę przestrzeń między jedynkami, jednak nie zamykamy jej całkowicie, ponieważ pacjentka bardzo chciała zostawić część dawnej siebie. Wykonaliśmy 12 naturalnych i odświeżonych koron pełnoceramicznych. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że to na takim efekcie pacjentce zależało najbardziej.

Proteza na teleskopach

przed
po

Pacjent, lat 63, właśnie szykował się na ślub córki. W tak ważnym dniu chciał cieszyć się pełnym uśmiechem razem z całą rodziną. W górnym łuku obecnych było kilka zębów, które wykorzystaliśmy do wykonania wyjmowanej protezy kompozytowej na teleskopach. Dzięki temu uniknęliśmy implantów, a praca uzyskała wysoki estetycznie efekt, na którym zależało pacjentowi. Z opowiadań wiemy, że córka była zachwycona i wzruszona efektem naszej pracy.

Pozytywna osobowość potrzebuje uśmiechu

przed
po

Pacjent, lat 65, przybył do naszej kliniki z Niemiec, aby popracować nad jego uśmiechem. W badaniu klinicznym były obecne stare korony, mosty, złamane zęby, które nie składały się w jedną całość. Usunęliśmy stare prace protetyczne, korzenie, przeleczyliśmy zęby zachowawczo i kanałowo. Ostatecznie wykonaliśmy mosty i korony pełnoceramiczne w łuku górnym, aby przywrócić symetrię i kształt uśmiechu. Pacjent nie krył wzruszenia, a jego pozytywna osobowość jeszcze bardziej rozkwitła.

Jak sprzed lat

przed
po

Pacjent, lat 43, zgłosił się kliniki celem estetycznej poprawy uśmiechu. Pacjentowi zależało na dawnym naturalnym uśmiechu sprzed lat. Ukruszone brzegi sieczne, nieestetyczne wypełnienia oraz różna barwa zębów kierowała metamorfozę w kierunku koron i licówek. Po higienizacji i wybieleniu dolnego łuku, wykonano licówki i korony na 12 zębach w łuku górnym. Uzyskaliśmy naturalny wygląd uśmiechu, który ogromnie podobał się pacjentowi.

Odzyskanie „wiary w lekarzy”

przed
po

Pacjentka, lat 49, wpadła do nas z wizytą z Francji, aby porozmawiać o swoim uśmiechu. Nigdy nie podobał się jej uśmiech, a z racji swojej pracy musiała coś z tym zrobić. W badaniu klinicznym stwierdziliśmy stary, wadliwy most, braki w łuku górnym oraz zaburzony kształt zębów. Po przygotowaniu higienicznym wykonaliśmy wymianę starego mostu na pełnoceramiczny, na zębach własnych. Szczęśliwa Pacjentka na pożegnanie powiedziała nam, że dzięki nam odzyskała wiarę w lekarzy.