Dr Konrad Haraś

Właściciel kliniki „Haraś Stomatologia”. Ukończył z wyróżnieniem Rektora Wydział Lekarski z Oddziałem Stomatologii na Uniwersytecie Medycznym UMB. Podczas studiów otrzymywał stypendium z bardzo dobre wyniki w nauce. Dzięki wysokiemu wynikowi w lekarsko-dentystycznym egzaminie państwowym dostał się jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce na ministerialną specjalizację z zakresu protetyki stomatologicznej w Katedrze Protetyki Stomatologicznej PUM w Szczecinie.

Wykładowca akademicki, który prowadził zajęcia ze studentami polsko- i anglojęzycznymi na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Prowadził autorskie wykłady i szkolenia dla lekarzy dentystów w całej Polsce, z pracy w powiększeniu i leczenia kanałowego francuskiej firmy Micro-Mega.

W latach 2012-2015 twórca i przewodniczący pierwszego w Polsce Studenckiego Koła Naukowego Implantologiczno-Periodontologicznego UMB.

W roku 2013 został laureatem konkursu na „Najlepszego Studenta Stomatologii w Polsce”.

Prezentował badania naukowe i przypadki kliniczne na międzynarodowych konferencjach naukowych w Polsce m.in. w Łodzi, Wrocławiu czy Białymstoku.

Autor publikacji naukowych w branżowych czasopismach stomatologicznych.

Członek sekcji chirurgiczno-implantologicznej PTSS.

Laureat nagrody kwartalnika „Medycyna Praktyczna – Stomatologia” za najlepiej udokumentowany i opisany przypadek kliniczny.

Odbywał staże naukowe i praktyki w najlepszych klinikach stomatologicznych w Polsce m.in. w Katowicach, Warszawie i Białymstoku.

Uczestnik licznych szkoleń i konferencji w kraju i za granicą m.in. we Francji, Austrii czy Niemczech.

Ambasador ds. wymiany międzynarodowej College of Dental Medicine Duda Clinic w Katowicach u boku prezesa Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego dr. Mariusza Dudy.

W 2017-2018 kierował kliniką stomatologiczną „Uzdrowisko Kamień Pomorski S.A.”, gdzie wraz z zespołem lekarzy specjalistów rozwijał i wdrażał cyfrową stomatologię w oparciu o tomografię komputerową i system CEREC, czyli:

  • metody skanowania cyfrowego wewnątrzustnego
  • projektowania komputerowego uzupełnień protetycznych
  • produkcji gotowej pracy protetycznej w kilkanaście minut w obecności pacjenta

Dr Haraś Konrad opiera się na interdyscyplinarnym podejściu do procesu leczenia stomatologicznego oraz zasadą Evidence Based Dentistry – stomatologii opartej na faktach naukowych klinicystów z całego świata.

Wykonuje zabiegi z zakresu implantologii i implantoprotetyki z wykorzystaniem cyfrowego protokołu oraz szablonów implantologicznych na podstawie tomografii komputerowej CBCT.

Tworzy i analizuje specjalistyczne zdjęcia makro-fotograficzne z pełną diagnostyką. Szczególny nacisk kładzie na minimalnie inwazyjne techniki leczenia, pozwalające zachować jak najwięcej tkanek zęba.

Przeprowadza większość zabiegów w powiększeniu, dzięki użyciu specjalistycznych lup. 

Prywatnie szczęśliwy mąż i tata dwójki córeczek. Pasjonat rodzinnych podróży, miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i Netflixa, zapalony astroamator i mistrz kuchni włoskiej 😉

Dzięki uniwersyteckim wzorcom przygotowania do zawodu, specjalizacji i szeregu szkoleń w kraju i za granicą chciałbym otaczać pacjentów najlepszą opieką na jaką mnie stać !

— dr Konrad Haraś

Certyfikaty