Zgrzytanie zębami

Stres związany z codziennym życiem odbija swoje piętno również na zębach, w postaci zaciskania zębów, zgrzytania oraz przerostu mięsni żwacza, doprowadzając do patologicznego starcia. W tak poważnych sytuacjach próchnica nie jest najważniejszym problemem.

Zgrzytanie zębami to konsekwencja zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym, doprowadzające do starcia zębów. To z kolei ma swoje źródło w nieprawidłowym ułożeniu zębów górnych względem dolnych. Harmonijne ułożenie relacji szczęki i żuchwy to jedno z fundamentalnych zagadnień dzisiejszej stomatologii.

Ignorowanie tego schorzenia ma bardzo zły i ogromny, wielopłaszczyznowy wpływ na nasz organizm. Zaburzenia tego typu mogą się objawiać bólami głowy, nieodwracalnymi zmianami w stawie skroniowo-żuchwowym, a ostatecznie mogą prowadzić nawet do wypadania zdrowych zębów.

Z pomocą przychodzi skojarzone leczenie ortodontyczne z protetycznym, gdzie lekarze dwóch specjalności prowadzą pacjenta w obrębie kliniki.

Jeśli miewasz nawracające bóle głowy, zgrzytasz zębami lub słyszysz trzaski w stawach w okolicy ucha, nie bagatelizuj tych objawów – umów się na wizytę, zanim będzie za późno.