Krwawienie dziąseł

Krwawienie dziąseł jest bardzo powszechnym problemem pacjentów.

Często zamiast wyleczone zostaje „zaleczane” poprzez pasty do zębów lub płukanki.

Jednak warto pójść o krok do przodu i spróbować zdiagnozować i wyleczyć problem zamiast doraźnie go maskować.

Głównym źródłem krwawienia dziąseł jest przede wszystkim stan zapalny w jamie ustnej. 

Taki objaw może być również przyczyną przewlekłej choroby dziąseł tzw. paradontozy, która ma podłoże genetyczne i często występuje rodzinnie. 

Jeżeli na naszych zębach regularnie nie zostaje usuwana płytka bakteryjna zwana biofilmem, dziąsła zaczynają krwawić. Biofilm to nic innego jak zlepek naskórka, grzybów, bakterii, resztek pokarmowych oraz śliny. Jest to fizjologiczne zjawisko zazwyczaj pojawiające się podczas snu. Jeżeli nie usuniemy biofilmu, mineralizuje się – twardnieje i powstaje kamień nazębny. Dokładne mycie zębów oraz regularne zabiegi higienizacji– skaling, piaskowanie i polerowanie są najlepszym lekarstwem na krwawiące dziąsła.

Zabieg higienizacji powinien być wykonywany regularnie– co 6 miesięcy u pacjentów ze zdrowym przyzębiem. Natomiast co 3 miesiące – u pacjentów z chorobami przyzębia np. paradontozą i krwawiącymi dziąsłami .

W naszej klinice taki zabieg jest wykonywany przez higienistkę stomatologiczną, która najlepiej zna potrzeby swoich pacjentów i każdego dnia dba o ich uśmiechy.

Dzięki ciągłemu podnoszeniu swoich kwalifikacji – m.in. dzięki szkoleniu ukończonemu w Swiss Dental Academy w Szwajcarii, wykonuje zabiegi profilaktyczno-lecznicze na możliwie najwyższym poziomie. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem do Higienizacji na świecie! Dzięki czemu bez bólu oraz możliwie w jak najlepszej atmosferze przeprowadzamy zabiegi profilaktyczne. 

Bądź szybszy od choroby przyzębia (paradontozy) i zdiagnozuj się!

Nie pozwól, aby Twoje zęby straciły swoją stabilność doprowadzając do nieodwracalnych zmian!