Implanty zębowe

Czym jest implant?

To wszczep śródkostny przypominający kształtem śrubę. Implant zastępuje korzeń – to jeden z 3 elementów konstrukcji zastępującej ząb. Wykonany z tytanu jest bezpieczny dla naszego organizmu. W naszej klinice korzystamy z niemieckiego systemu implantologicznego, gwarantującego bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu.

Wszczepienie implantu planujemy na podstawie tomografii komputerowej i przy pomocy indywidualnie zaprojektowanego szablonu, który specjalnie do danego przypadku jest projektowany dla nas na południu Niemiec.

Implanty zębów – dlaczego warto?

Implanty zębów oprócz trwałości i estetyki wpływają na nasze zdrowie. Hamują one uszkodzenia pozostałych zębów, nie wymagają także ich szlifowania i zbędnego uszkadzania zdrowych tkanek. 

Ponadto:

  • Lepsza estetyka – zachowanie i wygląd implantów jest bardzo podobne jak naturalnych zębów. Dzięki swojej strukturze na stałe integrują się z naszą kością
  • Dobra wymowa – niewyraźna mowa i dyskomfort to częste problemy osób posiadających zbyt luźne protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o ruchomą protezę.
  • Łatwiejsze jedzenie – implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu.
  • Poprawa stanu zdrowia jamy ustnej – wszczepianie implantów nie wymaga ingerencji w inne, sąsiadujące zęby, pozostawiając je nienaruszone. Pojedyncze implanty umożliwiają też łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, co pozwala utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.
  • Trwałość – dzięki materiałom, z jakich wykonane są implanty przy odpowiedniej higienie mogą służyć nam nawet kilkadziesiąt lat!

Wygoda – w przeciwieństwie do ruchomych protez wymagających klejów (które utrzymują je na swoim miejscu) implanty eliminują tego rodzaju kłopotliwe zabiegi.