Cennik

Jeżeli marzy Ci się piękny i zdrowy uśmiech to koniecznie zapisz się na konsultację do naszych lekarzy. Podczas pierwszej wizyty ocenimy stan zdrowia Twojej jamy ustnej, a Ty porozmawiasz z lekarzem o swoich potrzebach i oczekiwaniach.

Dodatkowo w czasie wizyty stomatolog dobierze najlepszą, indywidualną metodę leczenia oraz porozmawia o orientacyjnych kosztach.

Konsultacje

Ogólnostomatologiczna200 zł
Implantologiczna
Protetyczna
Ortodontyczna
Adaptacyjna dzieci

Precyzyjna planowanie i diagnostyka są kluczem do sukcesu leczenia zębów. Podczas takiej wizyty badamy nie tylko zęby, ale całą jamę ustną. Nasz zespół ekspertów zajmuje się szeroko pojętą stomatologią i bez problemu odpowie na nurtujące Państwa pytania.

Projektowanie uśmiechu

Symulacja uśmiechu (mock-up)500 zł

Każdy marzy o pięknym uśmiechu. W naszej klinice możemy wykonać tzw. prototyp uśmiechu. Po dokładnym badaniu jamy ustnej, fotografii wewnątrz-zewnątrzustnej oraz pobraniu wycisków wspólnie z technikami w laboratorium projektujemy przyszły uśmiech. Na następnej wizycie za pomocą specjalnego indeksu nakładamy tymczasowe korony na zęby. Taką makietę przyszłego uśmiechu pacjent użytkuje przez dany okres czasu, sprawdza czy dobrze się w niej czuje, a my w każdej chwili możemy ją usunąć.

Nagły ból zęba

Pierwsza pomoc250 zł

W przypadku nagłego bólu zęba, złamania korony, opuchlizny – doraźnie uśmierzamy ból, diagnozujemy problem i w razie potrzeby wystawiamy receptę.

Znieczulenia

Tradycyjnebezpłatnie
Komputerowe50 zł
Gaz rozweselający (30 min) 250 zł

Podawanie znieczulenia to obecnie standard podczas procesu leczenia. Stosujemy bezpieczne środki adekwatne do danej sytuacji zdrowotnej pacjentów.

Znieczulenie komputerowe Calaject jest polecane pacjentom którzy obawiają się kłucia i bólu związanego z rozpieraniem tkanek podczas podawania znieczulenia.

Sedacja gazem polecana jest szczególnie dzieciom oraz dorosłym pacjentom z tzw. Dentofobią. U pacjentów którzy odczuwają stres przed leczeniem stomatologicznym pomaga poczuć się swobodnie podczas zabiegu.

Implanty

Implant z koroną6 000 zł

Najlepszą i powszechną metodą odzyskania utraconego bądź brakującego zęba są implanty, czyli tytanowe wszczepy imitujące korzenie zębów. Można je stosować w przypadkach braku pojedynczego, kilku, czy nawet braku wszystkich zębów.

Dzięki stosowaniu wysokiej klasy niemieckich implantów oraz współpracy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi w kraju możemy uzyskać wysoką trwałość, jakość oraz estetykę uzębienia pacjenta.

Most na implantachod 14 000 zł

Brak 3–4 zębów.

Szablon implantologiczny500 zł

Wykonywany na podstawie tomografii komputerowej CBCT i wycisku cyfrowego pomaga dokładnie zaplanować zabieg implantacji, maksymalizując bezpieczeństwo oraz późniejszą stabilizację w kości. Dzięki temu gojenie po zabiegu jest bardziej komfortowe i szybsze.

Korony

Porcelanowa na metalu1 500 zł
Pełnoceramiczna / Cyrkonowa2000 zł

Najwyższą estetykę uśmiechu, zapewnia korona pełnoceramiczna , która przepuszczając światło, imituje naturalny ząb. Korona cyrkonowa jest najbardziej twardym na świecie uzupełnieniem protetycznym stosowanym szczególnie w zębach bocznych, którymi rozgryzamy jedzenie. Korona porcelanowa na metalu jest trwałym materiałem, stosowanym głównie w zębach bocznych.

W naszej klinice wykonujemy wyciski cyfrowe skanerem wewnątrzustnym (bez tradycyjnych mas wkładanych do jamy ustnej), dzięki czemu korony są bardzo dokładne i mogą być wykonane o wiele szybciej w laboratorium protetycznym.

Licówki

Porcelanowa2 200 zł
Bonding800 zł

Licówki to cienkie elementy porcelany, przyklejane do wcześniej preparowanej, przedniej części zęba.
Wykonywane są w powiększeniu przy pomocy lup stomatologicznych. Wykazują się najwyższą estetyką.
Pomagają poprawić kształt i kolor zębów. Stosowane są również w sytuacji występowania przerw między zębami w przednim odcinku.

Alternatywą dla osób, którym się śpieszy są licówki wykonane ze specjalnego materiału kompozytowego (bonding). Jest to ten sam materiał stosowany do wypełnień. Licówki modelowane są bez szlifowania podczas jednej wizyty w gabinecie. Przy kilku zębach projektujemy formę w laboratorium dla przyszłego uśmiechu.

Mosty

Porcelanowe na metalu1 500 zł
za ząb
Pełnoceramiczne / Cyrkonowe1 900 zł
za ząb

Most protetyczny jest rozwiązaniem sprawdzającym się w przypadku braku 1-2 zębów leżących obok siebie. Jest to idealne rozwiązanie, kiedy zęby na których wsparty jest most są już zniszczone albo mają rozległe wypełnienia. Odbudowa taka zarówno wzmocni zęby jak i odtworzy wcześniej utracone.
W przypadku, gdy zęby są zdrowe, lepszym rozwiązaniem jest implantacja, ponieważ nie trzeba szlifować swoich, naturalnych zębów.

Protezy

Ruchoma akrylowaod 1 500 zł
Ruchoma szkieletowa (metalowa)3 000 zł
Acetalowa (estetyczna)3 400 zł
Przykręcana do wszczepionych implantówod 5500 zł

Proteza wyjmowana jest najprostszym rozwiązaniem poprawiającym rysy twarzy oraz przywracającym funkcję żucia. W zależności od warunków i liczby zębów w jamie ustnej proponujemy konkretne uzupełnienie protetyczne. Dla osób które cenią sobie najwyższy komfort oraz stałe – niewyjmowane rozwiązanie, proponujemy protezę stałą przykręcaną do implantów.

Leczenie próchnicy

Wypełnienie estetyczne320–350 zł

Jeżeli próchnica jest płytka, do jej wypełnienia wystarczy najczęściej plomba. Każde wypełnienie wykonujemy w powiększeniu, dzięki czemu jesteśmy odtworzyć przybliżoną strukturę zęba.

Nakład porcelanowy/kompozytowy (onlay)1 800 zł

Gdy utracimy bardzo dużą część zęba, leczeniem z wyboru jest wykonanie nakładu. Jest to najnowocześniejszy sposób odbudowy zębów bocznych. Po pobraniu skanu cyfrowego zęba (bez tradycyjnych wycisków) technik w laboratorium na ekranie komputera wycina z bloczka porcelany przyszły fragment zęba. Lekarz wkleja gotową pracę w ustach pacjenta i zamienia zniszczony ząb w zdrowy, który odtwarza brakujące ściany zęba.

Leczenie kanałowe700–1100 zł
Ponowne leczenie kanałowe do uzgodnienia

W przypadku bardzo zaawansowanej próchnicy może być konieczne wykonanie leczenia kanałowego, które zapewnia usunięcie zakażenia z kanałów i możliwość jego uratowania. Zęby różnią się od siebie liczbą kanałów oraz stopniem trudności w ich opracowaniu i wypełnieniu.
Leczenie kanałowe wykonywane jest pod mikroskopem, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i instrumentów.

Leczenie dzieci

Wypełnienie zęba mlecznego 250 zł
Leczenie kanałowe zęba mlecznego z odbudową500 zł
Usunięcie zęba mlecznego250 zł
Lakowanie150 zł
Lakierowania120 zł

Leczenie dzieci jest niezwykle wymagającym procesem, który kształtuje nawyki higieniczne na całe życie. Zanim pojawią się pierwsze zmartwienia z zębami dzieci, zapraszamy wszystkich rodziców na wizyty adaptacyjne. Jest to niezastąpiona okazja do stworzenia pozytywnych skojarzeń najmłodszych pacjentów z lekarzem i gabinetem.

W ramach profilaktyki lakujemy i lakierujemy zęby, uszczelniając miejsca gdzie może pojawić się próchnica.

W przypadku gdy próchnica jest już obecna, leczymy zęby w towarzystwie muzyki i bajek na TV podczas trwania zabiegu.

Chirurgia

Usunięcie zęba od 300 zł
Usunięcie zęba ósmego i zatrzymanego w kościod 500 zł
Odbudowa kościod 2 000 zł

Najczęściej w naszej klinice wykonujemy ekstrakcje zniszczonych zębów i korzeni. W bardziej skomplikowanych i trudnych przypadkach (usunięcia zębów ósmych czy zatrzymanych w kości) zabieg wykonuje doświadczony chirurg.

U pacjentów, którzy wiele lat mają braki zębowe wykonujemy regenerację kości przed wszczepieniem implantów, aby stworzyć stabilne warunki do ich utrzymania i stabilizacji.

Pacjenci naszej kliniki są w profesjonalnych rękach, a lekarz zrobi wszystko aby zabieg przeprowadzony był stosownie szybko i w miłej atmosferze. Troska o dobro i opiekę nad pacjentem w trakcie i po zabiegu jest dla nas najważniejsze.

Ortodoncja

Plan leczenia z wyciskami od 250 zł
Wizyta kontrolnaod 200 zł
Aparat stały metalowy/estetycznyod 2500 zł
Aparat ruchomy (dla dzieci)od 900 zł
Aparat niewidoczny (nakładkowy)3 000-12 000 zł

W naszej klinice leczeniem zajmuje się lekarz ortodonta, który dobiera aparat do wieku i wady zgryzu. Jeżeli zależy Ci na dyskrecji i higienie zębów, idealnym rozwiązaniem będą niewidoczne nakładki , które można ściągać podczas posiłku czy też ważnego spotkania. Metoda ta pozwala również zobaczyć efekt leczenia ortodontycznego jeszcze przed jego rozpoczęciem (symulacja leczenia na komputerze).

Laseroterapia

Podcięcie wędzidełka wargi i języka400 zł
Plastyka dziąsła 250 zł/ząb
Zapalenie dziąseł (paradontoza)od 300 zł
Biostymulacja zmian na śluzówce250 zł
Leczenie opryszczki 250 zł
Naświetlanie
stawu skroniowo-żuchwowego
250 zł

Dysponujemy laserem z wiązką niebieską do cięcia tkanek miękkich. Dzięki temu zabiegi z jego udziałem są bezkrwawe, szybkie, a dolegliwości bólowe po zabiegu zmniejszone do minimum. Laseroterapia jest udowodnionym klinicznie najlepszym sposobem w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia (Paradontozy). Leczenie zmian na błonie śluzowej i wardze są niezwykle efektywne i bezinwazyjne.

Estetyka

Laserowe wybielanie zębów 1 500 zł
Nakładkowe wybielanie zębów1 300 zł

Wybielanie gabinetowe daje natychmiastowy efekt po skończonej wizycie dzięki wykorzystaniu promienia lasera oraz środków wspomagających wybielanie. Ostateczny efekt stabilizuje się ok. 2 tygodni przestrzegając zaleceń pozabiegowych.

Wybielanie nakładkowe jest kontrolowane przez pacjenta w warunkach domowych z użyciem specjalistycznego żelu.

Profilaktyka

Kompleksowa higienizacja jamy ustnej300 zł

Najtańszą metodą leczenia jest profilaktyka.
W naszej klinice wykonuje je wykwalifikowana higienistka, która odbywała renomowane kursy zagraniczne.

Pakiet higienizacyjny składa się z trzech etapów:

  • scaling (usunięcie kamienia i płytki)
  • piaskowanie (usunięcie osadów)
  • polerowanie

Na sam koniec przeprowadzany jest instruktaż higieny i dobór odpowiednich akcesoriów niezbędnych do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu przez całe życie.

Cennik ma charakter poglądowy. Dokładny koszt leczenia zostanie podany podczas wizyty w klinice Haraś Stomatologia.